O klubu

NordCoursing club je občanské sdružení s celorepublikovou působností. Založené za účelem pořádání sportovních akcí a ostatních akcí pro psy v roce 2011. Jeho působnost se však počíná v roce 2009, kdy začal spolupracovat s Českým dostihovým greyhound klubem na uskutečnění coursingu na Křešíně pod názvem Křešín Cup 2009. Tento závod se úspěšně opakoval jako Křešín Cup 2010.

NordCoursingnaše logo

V roce 2011 jsme se rozhodli založit vlastní organizaci s názvem NordCoursing club. V tomto roce jsme úspěšně uspořádali několik závodů, a to zimní NordCup Sněžník pro chrty i nechrty, Chlumecký rabit I., pouze pro nechrty v Chlumci n/Cidlinou, Mistrovství Čech a Dobřanského zajíčka v Dobřanech pro chrty i nechrty, Chlumecký rabit II. pouze pro nechrty v Chlumci n/Cidlinou a Mezinárodní mistrovství ČR v Tisé pouze pro chrty.

V roce 2012 tým NordCoursingu zopakoval zimní NordCup na Sněžníku pro chrty i nechrty. V Chlumci nad Cidlinou proběhl úspěšný nominační závod pro chrty, kde si zaběhali také nechrtí. Podařilo se nám opět získat Mezinárodní mistrovství ČR, kde jsme si troufli a úspěšně zrealizovali 2 coursingové trati naráz.

Rok 2013 přináší mnohé nové výzvy, NordCoursing club se začíná rozrůstat a zaměřuje pozornost také na dostihy chrtů na ovále. Stali jsme se partnerem při pořádání dostihových akcí na dráze v Mladé Boleslavi.

Další výzvou je odloučení nechrtích plemen od chrtích v rámci coursingu, což přináší možnost rozvoje i jiným směr a rozvoj oblasti nechrtů vůbec. NordCoursing club se proto smluvně spojil se sdružením Český pes.

V roce 2013, 2014 a 2015 jsme již realizovali téměř tradiční zimní NordCup Sněžník. Nyní tu máme v krásném koňském areálu Mistrovství Čech pro chrty a po dlouhé době také i pro nechrty, držte nám palce, ať i tato akce, dopadne v pořádku. A těšíme se na další akci tohoto roku podzimní Mezinárodní mistrovství ČR.

Zastřešení

NordCoursing club z.s. je členem Moravskoslezského kynologyckého svazu a tím pádem i členem ČMKU  od 14.2.2016. (viz Zápis č.1/2016 ze zasedání předsednictva Moravskoslezského kynologického svazu (dále jen P MSKS))